Avengers: Infinity War (2018)

Aksiyon, Macera, Fantezi, Bilim-kurgu | 149 dakika
IMDB Puanı:
8.5/10
8.5

Hikayesi

Sonun Başlangıcı

Ne yalan söyleyeyim bir Marvel fanı olarak, Marvel filmleri arasında en sevmediğim seriydi Avengers. Ta ki bu filmine kadar. Olay örgüsünden karakter yelpazesinin genişliğine, aksiyon sahnelerinden finalde yaşanan şaşkınlığa kadar her şey kıvamındaydı.

Marvel Cinematic Universe için genel eleştiri hikayelerin tek elden çıkması üzerine oluyor. Bu durum çoğu zaman izleyiciyi sıkıyor olabilir ama bu filmde aidiyet duygusunu bastırmış. Şunu demek istiyorum; Spiderman, Spiderman filmindeki olduğu kadar çocuk, amatör ve komik. Ironman, Ironman filmindeki gibi zeki ve lider. Gibi gibi… Bu sebeple tanıdığın eski arkadaşlarını bir arada görmek gibi güzel ve tanıdık bir duygu yaratıyor bu kadar kahramanı bir arada görmek. O nedenle ben çok sevdim.

Konu

Marvel evreninde zaman zaman gördüğümüz sonsuzluk taşlarını toplamak üzere, gelmiş geçmiş en kötü karakteri olarak gösterilen Thanos ortaya çıkıyor. 5 taşı toplayıp sonsuzluk eldivenini oluşturarak geçmişe, geleceğe, anaya, bacıya kısacası her şeye hükmetmek istiyor. Bunun da sebebi olarak “Buralarda çok insan birikti. Dünya yok olacak. Dünya yok olmasın ben bu insanların yarısını bi’ yok edeyim” diyor. Ve işin kötüsü bu çok da kötü bir fikir değil. Bana mantıklı geldi. ^^

Sonuç olarak Thanos’u durdurmak için kavgalı olan Captain America ve Ironman bir araya gelmek zorunda kalıyor. Ve eldiven için Thanos’un ihtiyacı olan sonuncu taşı savunmak için tüm kahramanlar bir araya geliyor.

Sonuç

Marvel evrenine hakim olmayan insan filme karşı neler hisseder bilemiyorum. Öyle bakarsanız bir sürü insan için sıkıcı bir film olabilir. Ama benim gibi Marvel severler için bir baş yapıt. Thor sevmeyen biri olan bana Thor’u bile sevdirdi. (bkz Wakanda’ya iniş)

Filmde sevmediğim tek şey kötü adamın aslında o kadar da kötü olmaması. Thanos’un dünyayı yok etme sebebine duygusal yaklaşmazsanız mantıklı bile bulabilirsiniz.

Filmin sonu da finalin 2019’da yayınlanacak ikinci bölümü için oldukça iştah açıcıydı. IMDB puanı 8.5 civarı olan filme biz de 8’i uygun gördük. İzlemeye değer.

 

Fragmanlar

trailers
x

Trailer: Avengers: Infinity War

Aksiyon, Macera, Fantezi, Bilim-kurgu

Reviews ( 0 )

Bir cevap yazın

Bunu Sevdiysen Tavsiyeler

x